Hoxter Uka 37/75/37/57h

Jmenovitý výkon
6-14KW
Vytápěný prostor
100-150m3
Výška skla
57cm
Bok skla
37cm
Šířka skla
75cm
Hmotnost krbové vložky
280Kg
Účinnost
80%
Průměr CPV
125mm
Průměr Kouřovodu
200mm
Ke stažení
uka 37 75 37 57h de.pdf
Cena (bez DPH): Napište nám o cenu!

Hoxter Uka 37/75/37/57h

Jde o designovou krbovou vložku s třístranným prosklením a bezroštovým topeništěm. Ohniště Hoxter Uka 37/75/37/57h je dokonale utěsněno, aby nekontrolovatelné proudění vzduchu nenarušovalo efektivní proces hoření. Speciální profil dvířek a těsnění odolávají vysokým provozním teplotám a zajišťují tak stálost potřebné těsnosti mezi korpusem a dvířky. Přivedení vzduchu na správné místo do ohniště krbové vložky Hoxter Uka 37/75/37/57h zabezpečuje dobrou kvalitu hoření a čistotu skla. Předehřátý vzduch proudící kolem skla vytváří před sklem clonu, která zabraňuje jeho zanášení sazemi a prachem. Pro maximální dosažení tohoto efektu slouží nastavitelné prvky regulující poměr přiváděného vzduchu do ohniště krbové vložky Hoxter.

Vystýlka topeniště

Vedle standardní světlé vystýlky nabízí Hoxter i její tmavé provedení c černém šamotu. Jde o řešení vhodné pro ucelené návrhy interiérů, v nichž by světlá vystýlka působila rušivě. Tyto tvarovky jsou vyrobeny z barevné šamotové směsi, to znamená, že vzhled topeniště zůstává celistvě tmavý, a to i při náhodném porušení povrchu vystýlky. Šamotové tvarovky světlé i tmavé barvy jsou během výroby vypalovány při teplotě vyšší než 1100 °C. Tím je zaručena dlouhodobá životnost celého topeniště.

 

Vystýlka topeniště

Hoxter Uka - nosný rám

Nosná konstrukce stavěcího rámu Hoxter Uka 37/75/37/57h je připevněna k zadní stěně krbové vložky, která se díky vedení spalovacího vzduchu do topeniště ochlazuje. Zadní stěna krbové vložky a nosná konstrukce se tak tepelně nenamáhá a je vzhledem k obestavbě krbu stabilní. Stavěcí rám je vynesen z nosné konstrukce a není nijak spojen s mírně se pohybující horní částí třístranné krbové vložky. Toto inovativní řešení nabízí zjednodušení stavby současně úsporu místa a nákladů za externí vynášecí rámy. Nosnost stavěcího rámu Hoxter UKA je 200 kg.

UKA nosný rám

UKA nosný rám

Nosná konstrukce stavěcího rámu UKA je připevněna k zadní stěně krbové vložky, která se díky vedení spalovacího vzduchu do topeniště ochlazuje. Zadní stěna krbové vložky a nosná konstrukce se tak tepelně nenamáhá a je vzhledem k obestavbě krbu stabilní. Stavěcí rám je vynesen z nosné konstrukce a není nijak spojen s mírně se pohybující horní částí třístranné krbové vložky. Toto inovativní řešení nabízí zjednodušení stavby současně úsporu místa a nákladů za externí vynášecí rámy. Nosnost stavěcího rámu UKA je 200 kg.

 

 

Poptávkový formulář

  • Zvýrazněná políčka jsou povinná.

Naši partneři

Spartherm Timpex Romotop Ortner Kobok Brunner Schiedel