Timpex REG 250

Regulátor hoření Reg250

Popis regulátoru

Nejnovější řada automatické regulace hoření vyvíjena na základě požadavků ze strany kamnářů, založená na jednoduchém a intuitivním ovládáním pro uživatele. Je určena pro akumulační stavby nebo stavby s teplovodním výměníkem. Zajišťuje optimální průběh hoření, regulaci základních prvků akumulačních staveb a topného okruhu. Díky grafickému displeji získáte informaci o teplotách jednotlivých čidel, stavů natočení servopohonů a sepnutí/rozepnutí externích zařízení /ventilátorů, čerpadel, digestoře, apod./.

Díky zobrazeným údajům je uživatel informován o průběhu hoření a reakci topného systému. Nastavení zobrazení potřebných obrazovek odpovídá konkrétní stavbě, nedochází tedy ke zbytečnému zobrazení nepodstatných informací.


Regulátor hoření Reg250

Příklad zobrazení obrazovek

 • statistika
 • vytápění
 • hoření
Regulace hoření spočívá v regulaci optimálního množství vzduchu do topeniště s cílem dosažení maximální účinnosti spalovacího procesu a nízkých emisních hodnot. Tato regulace probíhá ve 20 změnách pohybů klapky v celém průběhu hoření. Použití automatické regulace hoření uspoří cca 30% energie. Regulátor mj. obsahuje užitečnou funkci zvukové signalizace, která upozorňuje uživatele o vhodnosti přiložení paliva. Tato funkce je vypínatelná.

Základní vlastnosti

Technické vlastnosti

Určení

Blokové schéma a komponenty regulace Reg250
Automatickou regulaci lze instalovat do téměř všech dostupných krbů a topenišť kamen. Jedinou podmínkou je centrální přívod vzduchu do topeniště, a to většinou v podobě příruby o Ø 100, 120 nebo 150 mm /atypické tvary a velikosti řešíme individuálně/.

Výběr variant čelního panelu

 • bílé provedení
 • černé provedení

Zobrazení během regulace

 • Zobrazení během regulace
 • Zobrazení během regulace
 • Zobrazení během regulace
 • Zobrazení během regulace
 • Zobrazení během regulace
 • Zobrazení během regulace
 • Zobrazení během regulace
 • Zobrazení během regulace

Nastavení

Technický popis

Reg250 obsahuje 2 vstupy pro měření vysoké teploty spalin, 4 vstupy pro měření nízké teploty, 2 výstupy pro ovládání servopohonů, 1 napěťové relé a 1 přepínací relé. Dále umožňuje připojení dveřního spínače /pro činnost regulace není nutné připojení dveřního spínače/. Pro jednoduché nastavení slouží 9 přednastavených systémů, které se dělí na 5 akumulačních a 4 teplovodní.

Blokové schéma a komponenty regulace Reg250

Blokové schéma a komponenty regulace Reg250

Vstupy

Výstupy

Provoz

Start regulace hoření se provádí před každým přiložením paliva stiskem tlačítka na panelu nebo formou automatického startu v případě instalace dveřního spínače. Nově je možno provést start regulace i pomocí funkce SDS. V případě požadavku je možno regulaci přepnout do manuálního režimu a nastavit pevnou polohu klapky.

Režim hoření

Nastavení regulační křivky hoření.

 1. Útlumový režim. Regulační křivka sníží v procesu hoření množství vzduchu do topeniště.
 2. Standardní režim
 3. Otevřený režim. Regulační křivka zvýší v procesu hoření množství vzduchu do topeniště režim 3 se aktivuje automaticky při startu regulace při teplotě menší než 40°C- zátop

Parametry centrální jednotky

Příkon maximálně 6W, Stand-by režim 0,2W
Rozměr zobrazovacího panelu: 125 x 95 x 23 mm /d x š x h/
Rozměr podomítkové krabičky: 115 x 86 x 35 mm /d x š x h/
Rozměr displeje úhlopříčka 1,7“, zobrazovaná část 47 x 36 mm
Rozměr instalační krabice: 180 x 180 x 88 mm /d x š x h/

Obsah balení - základ

Pozn. : obsah balení může být odlišný dle specifikace objednávky

Poptávkový formulář

 • Zvýrazněná políčka jsou povinná.

Naši partneři

Spartherm Timpex Romotop Ortner Kobok Brunner Schiedel