Timpex REG 110

Regulátor hoření Reg110

Popis regulátoru

Reg110 je modernizovaná verze osvědčeného typu regulace Reg100. Výrobek odpovídá dnešnímu trendu interiérového designu – čistému pojetí, nadčasovosti a luxusu.
  • designově čistý celoplošný panel
  • panel z bílého nebo černého skla
  • kapacitní dotykové ovládání /bez mechanických prvků/
Reg110 je osvědčený typ automatické regulace hoření, který je díky své jednoduché instalaci velice oblíbený.. Je určen k regulaci hoření bez požadavků regulovat další zařízení /čerpadla, ventilátory, klapky apod./. Regulátor se běžně instaluje do interiéru vedle krbové/kamnové obestavby. Princip činnosti zařízení spočívá v regulaci optimálního množství vzduchu do ohniště s cílem dosažení maximální účinnosti spalovacího procesu a nízkých emisních hodnot. Tato regulace v reálu probíhá ve 20 změnách pohybů klapky, resp. v úpravě množství vzduchu do ohniště v celém průběhu hoření. Použití automatické regulace hoření uspoří cca 30% energie. Regulátor mj. obsahuje užitečnou funkci zvukové signalizace, která upozorňuje uživatele o vhodnosti přiložení paliva. Tato funkce je vypínatelná.
Blokové schéma a komponenty regulace Reg110

Technický popis

Reg110 obsahuje 1 vstup pro měření vysoké teploty spalin a 1 výstup pro ovládání servopohonu, umístěném na klapce přívodu vzduchu do ohniště. Dále umožňuje připojení dveřního spínače /pro činnost regulace není nutné připojení dveřního spínače/. Pro optimální nastavení slouží přednastavené programy, které odpovídají instalovanému topeništi.

Blokové schéma a komponenty regulace Reg110

Blokové schéma a komponenty regulace Reg110

Určení

Automatickou regulaci lze instalovat do téměř všech dostupných krbů a topenišť kamen. Jedinou podmínkou je centrální přívod vzduchu do topeniště a to většinou v podobě příruby o Ø 100, 120 nebo 150 mm /atypické tvary a velikosti řešíme individuálně/.
Blokové schéma a komponenty regulace Reg110

Uživatelské zobrazení

Displej je koncipován cíleně pro zobrazení pouze 1 hodnoty a to pro svůj jednoduchý a čistý vzhled. Barva LED segmentů je bílá. Přepínání mezi zobrazením hodnot se provádí stiskem tlačítek ▼ nebo ▲

Zobrazení během regulace

Nastavení

Vstupy

1 teplota – čidlo teploty spalin
1 externí spínací vstup - zapojení dveřního snímače

Výstupy

1 servomotor – klapka centrálního přívodu vzduchu zvuková signalizace

LED displej

Provoz

Start regulace hoření se provádí před každým přiložením paliva stiskem tlačítka na panelu nebo formou automatického startu v případě instalace dveřního spínače. Na displeji je možno zobrazit průběh teploty spalin nebo stav polohy regulační klapky / v procentech, 0 – uzavřená klapka, 100 – otevřená klapka/. V případě požadavku je možno regulaci přepnout do manuálního režimu a nastavit pevnou polohu klapky.

Parametry centrální jednotky

Rozměr celkový: 125 x 95 x 80 mm /d x š x h/
Rozměr podomítkové krabičky: 115 x 86 x 70 mm /d x š x h/
Rozměr zobrazovacího panelu: 125 x 95 x 50 mm /d x š x h/
Šíře redukčního rámečku /vzdálenost od stěny/: 7,5 mm
Hmotnost centrální jednotky: 470g
Příkon maximálně 6W, Stand-by režim /klidový režim/: 0,2W
Montáž: jednotka je určena k zástavbě do zdi

Obsah balení

Poptávkový formulář

  • Zvýrazněná políčka jsou povinná.

Naši partneři

Spartherm Timpex Romotop Ortner Kobok Brunner Schiedel